Kadetki PLKS Pszczyna przegrywają w ostatnim meczu2008-05-14, 19:52

PLKS Pszczyna w swoim ostatnim meczu sezonu 2007/08 Śląskiej Ligi Kadetek uległ MKS-owi Pro Bielsko-Biała 1:3 (14:25, 14:25, 25:17, 23:25). Spotkanie odbyło się w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Pojedynek ten zapowiadał się bardzo ciekawie. Naprzeciw siebie stanęły bowiem lider (PLKS) i wicelider (MKS) grupy 11 (II etap) ŚLK. Przed tym meczem pszczynianki miały trzypunktową przewagę nad bielszczankami. Po spotkaniu, MKS przeskoczył w tabeli zespół z Pszczyny.
Bielszczanki już od pierwszych minut narzuciły swój styl gry i w dwóch pierwszych setach PLKS został rozbity do 14. Coś w grze gospodyń drgnęło w partii trzeciej. Zwycięstwo do 17 pozwoliło tchnąć w kibiców oraz siatkarki PLKS-u wiarę, że w tym spotkaniu jeszcze nie wszystko jest stracone.
Początkowo w czwartej odsłonie tak było można myśleć, ale w pewnym momencie bielszczanki zaczęły sukcesywnie powiększać przewagę i pierwszą piłkę meczową miały przy stanie 24:18. Nasze dziewczyny nie poddały się i doprowadziły do stanu 23:24! Wtedy jednak siatkarki ze stolicy Podbeskidzia skupiły się i zadały ostateczny cios wygrają czwarty set 25:23 i cały mecz 3:1.
Po spotkaniu cała drużyna wraz z przybyłymi na mecz rodzicami udała się do Hoteli Imperium, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie sezonu. Były podziękowania, wręczono kwiaty i upominki - trenerowi, sponsorowi oraz Staroście Pszczyńskiemu Józefowi Tetli. Pamiątkowe dyplomy otrzymały również: Aleksandra Stachowicz (najmłodsza zawodniczka), Małgorzata Nowok (najwszechstronniejsza zawodniczka), Anna Burejza (najskuteczniejsza zawodniczka). Przypomnijmy, że od kilku miesięcy Hotel Imperium jest oficjalnym sponsorem zespołu kadetek PLKS Pszczyna.
PLKS Pszczyna: Anna Burejza (kapitan), Izabela Burejza, Iwona Grzegorska, Małgorzata Nowok, Adrianna Wardas, Aleksandra Stachowicz, Bożena Słowik (Libero) oraz Aleksandra Szulik, Dorota Kapias, Sara Pytel, Paulina Konior, Justyna Adamiec. Trener: Kazimierz Płachno, asystenci: Szymon Skrzypiec, Marcin Maindok.
MKS Pro Bielsko-Biała: Patrycja Foksińska, Anna Popow, Alicja Romanowska, Katarzyna Włosok, Paulina Włosok, Aleksandra Zgudziak, Patrycja Wieja (Libero) oraz Magdalena Zacna, Karolina Konior, Karolina Jurczyk, Kamila Mocha, Marta Menclikowska. Trener: Ryszard Dzielędziak.Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia