MLF: (Przed)Świąteczne granie2017-12-25, 22:07

W przedświąteczną sobotę pod dachem hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie po raz piąty w tym sezonie spotkali się młodzi zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Futsalu.


fot. Andzejek


Zacięta walka toczy się w grupie M, gdzie o przepustkę do pierwszoligowych gier wciąż walczą cztery drużyny, a nawet będący na piątej pozycji Mistrzowie Biczsokera mają jeszcze teoretyczne szanse. To własnie drużyna "Mistrzów" była sprawcą największej niespodzianki w tej grupie w piątej serii gier, bowiem grając w pięcioosobowym składzie zdołała odrobić trzybramkową stratę i urwać punkty faworyzowanym zawodnikom ekipy Czarnobyla.

Przez 25 minut zacięty bój z DNW toczyli gracze Zrogowaciałych Niedźwiedzic, ale w ostatnich 5 minutach wicemistrzowie z ubiegłego sezonu wypunktowali rywala.

Do ostatnich sekund w napięciu trzymał mecz Warriorsów z Siewcami. Kiedy kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną "Wojownicy" wyszli na prowadzenie wydawało się, że trzy punkty dowiozą już do końca, ale Siewcy wyrwali punkt sekundę przed końcem spotkania.

Większych kłopotów z pokonaniem rywali nie mieli za to gracze Konstalacji Gwiazd.

Grupa M
Mistrzowie Biczsokera - Czarnobyl Zdrój 3:3 (0:3)
Zrogowaciałe Niedzwiedzice - DNW 4:9 (2:4)
Warriors - Siewcy Popłochu IV 4:4 (2:1)
Gwiezdna Flota - Konstelacja Gwiazd 1:8 (1:2)

W grupie L bez straty punktów prowadzą Gang Plebanii oraz Prezes i Reszta, a kroku próbuje dotrzymać im zespół Świeżaków, który ma jedną porażkę na koncie. Wszystkie trzy ekipy zgodnie wygrywały swoje mecze i między nimi powinna rozstrzygnąć się walka awans do pierwszej ligi (przy dobrym układzie mogą się w niej znaleźć wszystkie trzy drużyny).

Ambitnie walczące dziewczyny tym razem zdobyły pięć bramek, ale rywale zdobyli ich aż osiem, dzięki czemu Sto Twarzy Złomiarzy jest bliżej drugiej ligi.

Grupa L
Gryfne Frele - Sto Twarzy Złomiarzy 5:8 (2:5)
KMT - Gang Plebanii 2:6 (0:1)
Elektro Parówy - Świerzaki 2:3 (0:1)
Prezes i Reszta - Leszczyki 11:3 (5:1)

Wciąż niewiadome jest jak ułoży się tabela w siedmiozespołowej grupie L. Tutaj pewne jest tylko, że Chłopaki do Wzięcia walczyć będą w trzeciej lidze, z kolei najbliżej pierwszej ligi są niepokonani, a pauzujący w piątej kolejce AC Materace.

Grupa F
Wielcy i Szybcy - Stado Pędzących Imadeł 1:1 (0:1)
Świnki Halinki - Bukmachery Po Kursach 1:11 (0:4)
Ubój Matematyczny - Chłopaki Do Wzięcia 4:2 (2:1)

Szczegóły spotkań oraz ligowe tabele i statystyki w menu bocznym w zakładce Ligi > MLF

Przedostania, szósta seria grupowych gier odbędzie się już w poświąteczną środę 27 grudnia, a wszytko będzie jasne w ostatnia przedsylwestrową sobotę 30 grudnia.

Organizatorem Młodzieżowej Ligi Futsalu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a Partnerem sportowym rozgrywek jest BTS Rekord Bielsko-Biała.

Andzejek

Copyright © 2007-2018 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia