X KMPP: czas na finał!2018-01-07, 21:22

100 zespołów wzięło udział w turniejach eliminacyjnych X Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Firmy "Ziobro S.C.". W niedzielę (14 stycznia) w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie zostanie rozegrany turniej finałowy.

Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Firmy "Ziobro S.C." to cykliczna impreza organizowana przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Biorą w nich udział zespoły dziecięco-młodzieżowe klubów i szkółek piłkarskich działających na terenie powiatu pszczyńskiego. Zawody rozgrywane są w pięciu kategoriach wiekowych: żak, orlik, młodzik, trampkarz i junior. Najpierw rozgrywane są turnieje eliminacyjne, potem najlepsi spotykają się w finale.

Sponsor główny KMPP

W tym roku odbywa się jubileuszowa, 10. edycja zawodów. Po raz kolejny sponsorem głównym imprezy została firma "Ziobro S.C." z Pszczyny. We wszystkich pięciu turniejach eliminacyjnych zagrało w sumie 100 zespołów z 26 klubów i szkółek piłkarskich działających na terenie powiatu pszczyńskiego. Daje to w sumie 865 zawodników i zawodniczek. Co ciekawe, oprócz rosnącej ilości młodych piłkarzy, rośnie również ilość młodych piłkarek. To, że dziewczęta w najmłodszych kategoriach występują w drużynach z chłopcami już nikogo nie dziwi. W kategorii orlików wystąpił Znicz Jankowice, którego skład został w całości oparty na dziewczętach.

W niedzielę (14 stycznia) w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie zostanie rozegrany turniej finałowy. W pięciu kategoriach wystąpi w sumie 21 zespołów.

X Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Firmy "Ziobro S.C." - TURNIEJ FINAŁOWY, hala POSiR w Pszczynie, 14 stycznia 2018 roku (niedziela)

Kategoria TRAMPKARZ - godz. 8.00

W finale grają: GKS Pniówek-74 Pawłowice, MKS Iskra Pszczyna I, MKS Iskra Pszczyna II, LKS Mizerów

Kategoria MŁODZIK - godz. 10.00
W finale grają: LKS Czarków, MKS Iskra Pszczyna, UMKS Goczałkowice-Zdrój I, UMKS Goczałkowice-Zdrój II

Kategoria ORLIK - godz. 12.10
W finale grają: Leśnik Kobiór, UKS SPS Wola, MKS Iskra Pszczyna, MKS Iskra Pszczyna, LKS Czarków

Kategoria ŻAK - godz. 14.50
W finale grają: LKS Wisła Wielka, MKS Iskra Pszczyna I, MKS Iskra Pszczyna II, LKS Mizerów

Kategoria JUNIOR - godz. 17.00
W finale grają: UKS Czapla Kryry, MKS Iskra Pszczyna I, MKS Iskra Pszczyna II, LKS Studzienice.


fot. POSiR Pszczyna
Copyright © 2007-2018 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia