Ferie z POSiR-em 2018 "Trampki do worka" - pierwszy tydzień2018-02-15, 19:04

Turnieje futsalu, piłki ręcznej, trójek siatkarskich i mini piłki nożnej. Takie zmagania odbywały się w pierwszej części zimowej akcji dla młodzieży szkolnej Ferie z POSiR-em 2018 "Trampki do worka".

Cykl zmagań w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozpoczęła się od XVII Turnieju Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych. W zmaganiach wzięło udział sześć ekip, a bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja PZS nr 2 Pszczyna. Po zakończeniu rozgrywanego systemem "każdy z każdym" turnieju, ekipa z "Rolbudy" miała na koncie cztery zwycięstwa i remis. Na podium zameldowała się jeszcze "Samochodówka" i "Chrobry".

XVIII Turniej Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych - hala POSiR w Pszczynie, 26 stycznia 2018 roku
Klasyfikacja:
1. PZS nr 2 Pszczyna, 2. PZS nr 1 Pszczyna, 3. I LO im. B. Chrobrego Pszczyna, 4. ZSO Pawłowice, 5. III LO Pszczyna, 6. ZSZiO Wola.
Najlepsi strzelcy: Kamil Komraus (PZS nr 2 Pszczyna) i Tomasz Kulicki (I LO im. B. Chrobrego Pszczyna)
Najlepszy bramkarz: Wojciech Morkisz (PZS nr 2 Pszczyna)
Najlepszy zawodnik: Krzysztof Francuz (III LO Pszczyna).
Skład zwycięzców: Wojciech Morkisz, Kacper Szromczyk, Marcin Janosz, Mariusz Janosz, Kamil Komraus, Jan Tomaszczyk, Jakub Tabiś, Wojciech Kokot, Bartosz Pisarek, Piotr Noga, Fabian Pustelnik.

Turniej piłki ręcznej "Dzikich drużyn" od początku znajduje się w programie akcji Ferii z POSiR-em. W tegorocznej edycji do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny. Zawody zakończyły się zwycięstwem ekipy Amazabe. Dodajmy również, że zawody sędziował Marcin Zubek, prezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.

XI Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej "Dzikich Drużyn" - hala POSiR w Pszczynie, 29 stycznia 2018 roku
Klasyfikacja:
1. Amazabe, 2. The Piast, 3. Kasztany, 4. Kamszoty.
Wyróżnienia: Bartłomiej Pękała (Kasztany) i Sebastian Pustelnik (The Piast).
Skład zwycięzców: Adam Drzyżdżok, Oskar Janicki, Kacper Prusek, Łukasz Wesołek, Dawid Ryt, Michał Grygierczyk, Filip Michułka, Jacek Zackiewicz.

Blisko 80 młodych zawodników wzięło z kolei w Turnieju Mini Piłki Nożnej. Zawody były organizowane we współpracy z Centrum Aktywności Ruchowej, stąd po raz kolejny w hali POSiR pojawiły się specjalne boiska do gry w mini piłkę nożną.

IX Młodzieżowy Turniej Trójek Siatkarskich - hala POSiR w Pszczynie, 31 stycznia 2018 roku
Klasyfikacja kategorii dziewcząt:
1. Gołymbiorze, 2. Foczki, 3. Kraby, 4. Ziomki spod biedronki, 5. Anielki.
Skład zwyciężczyń: Karolina Czembor, Zuzanna jacek, Agata Świerkot.
Klasyfikacja kategorii chłopcy gimnazjum: 1. Wybrzeże Klatki Schodowej, 2. Przegryw Team, 3. Kasztany, 4. Mafia Grubego, 5. Drużyna A, 6. Pogoń za chlebem.
Skład zwycięzców: Maciej Koczar, Maciej Czernecki, Jacek Czernecki, Marcin Matuszyński.
Klasyfikacja kategorii chłopcy szkoły ponadgimnazjlne: [/b]1. Asicsy nie trampki, 2. Elektrycy Romana, 3. Bad Boys, 4. Rakiety Janusza, 5. Kuklus Klan.
Skład zwycięzców: Kamil Pławecki, Kacper Pławecki, Patryk Stwora.

10 zespołów zagrało z kolei w Młodzieżowy Turnieju Futsalu "Dzikich Drużyn". W tym gronie zwyciężyła drużyna Kamszoty, która w finale wygrała 1:0 z ekipą Love Baron. Co ciekawe, oba zespoły spotkały się dwukrotnie. Do pierwszego meczu pomiędzy nimi doszło w grupie, a wtedy Love Baron zwyciężył 3:2.

XI Młodzieżowy Turniej Futsalu "Dzikich Drużyn" - hala POSiR w Pszczynie, 1 lutego 2018 roku
Klasyfikacja:
1. Kamszoty i Czopki, 2. Love Baron, 3. Goczały, 4. Giorgio Ulani, 5. Wielcy i szybcy, 6-7. The Naturat, Mistrzowie Biczsokera, 8. Dzikie Kuny, 9. Tak paradoksalnie to nie wiem, 10. Zryw.
Wyróżnienia: Olaf Marek (Kamszoty) i Tomasz Zawadzki (Love Baron).
Skład zwycięzców: Mateusz Drzyzga, Patryk Maiczek, Patryk Śleziona, Bartosz Dębski, Olaf Marek, Krzysztof Francuz, Tomasz Kulicki, Dawid Growiec.

W czasie ferii w hali POSiR w Pszczynie rozgrywana była kolejna seria Młodzieżowej Ligi Futsalu. W pierwszym tygodniu ferii obóz dochodzeniowy miały zawodniczki trenujące w Szkółce Siatkówki Dziewcząt. 26 dziewcząt z dwóch grup szkoleniowych (2005/2006 i 2009/2011) miały zorganizowane zajęcia w godzinach od 9.00 do 15.00. Głównym akcentem pięciodniowego obozu były treningi, które odbywały się w hali POSiR-u oraz LO im. Chrobrego.

Trampki do worka - baner


fot. POSiR Pszczyna
Copyright © 2007-2018 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia