Ferie z POSiR-em 2018 "Trampki do worka" - drugi tydzień2018-02-15, 19:05

W drugim tygodniu zimowej akcji dla młodzieży szkolnej Ferie z POSiR-em 2018 "Trampki do worka" zostały rozegrane turnieje "dzikich drużyn" w siatkówce i piłce nożnej, trójek koszykarskich i minisiatkówki.

Obiekty Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie (głównie hala sportowa, ale również i boisko "Orlik") gościły uczniów mający zimową przerwę w nauce.

Do Młodzieżowego Turnieju Siatkówki zgłosiło się osiem zespołów. Drużyny podzielone zostały na dwie kategorie: chłopców i dziewcząt. Pierwszą z kategorii zdecydowanie wygrali Elektrycy Romana, którzy wygrali wszystkie mecze. W kategorii dziewcząt (występowały tutaj również składy mieszane) o zwycięstwie w turnieju decydowały małe punkty. Aż trzy zespoły: Gołymbiorze, Ananski i Foczki miały na swoim koncie dwie wygrane i porażkę. O triumfie Gołymbiorzy zadecydowały ledwie... trzy małe punkty. Co ciekawe, Ananaski i Foczki miały taką samą różnicę w małych punktach i zostały sklasyfikowane na 2. miejscu.

III Młodzieżowy Turniej Siatkówki "Dzikich Drużyn", hala POSiR w Pszczynie, 5 lutego 2018 roku
Klasyfikacja dziewcząt:
1. Gołymbiorze, 2. Ananaski, Foczki, 4. Elektro Parówy.
Skład zwycięzców: Zuzanna Jacek, Karolina Czembor, Karolina Szyszka, Agata Świerkot, Marta Konieczny, Sandra Piszczek, Dominik Lasek, Jakub Rudak.
Klasyfikacja chłopców: 1. Elektrycy Romana, 2. Chryzantemy Złociste, 3. Wybrzeże Klatki Schodowej, 4. Kasztany.
Skład zwycięzców: Kacper Płąwecki, Kamil Pławecki, Rafał Kremiec, Michał Kukla, Michał Ziebura, Patryk Zomerlik, Karol Konieczny, Bartłomiej Żurat, Maksymilian Szulc.

Mimo mrozu o poranku na "Orliku" przy Powiatowym Osrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie zameldowało się 10 zespołów, które chciały zagrać w Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej "Dzikich Drużyn". W finale spotkały się Kamszoty i Drużyna TOTY. Ci drudzy wygrali 1:0 i dzięki temu triumfowali w całym turnieju.

IX Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej na Orliku "Dzikich Drużyn", boisko "Orlik" w Pszczynie, 6 lutego 2018 roku
Klasyfikacja:
1. Drużyna TOTY, 2. Kamszoty, 3-4. Brzeszczoty, Kasztany, 5. Wielcy i Szybcy, 6. The Naturat, 7-8. PDW, The Bill Team, 9. Elektro Parówy, 10. Dzikie Kuny.
Wyróżnienia: Tomasz Kulicki (Kamszoty) i Norbert Jarczok (Drużyna TOTY).
Skład zwycięzców: Nikodem Mirosław, Kacper Janusz, Miłosz Suwała, Norbert Jarczok, Tomasz Kozik, Mateusz Paszek, Oskar Malarek.

W turnieju minisiatkówki dziewcząt zagrały głównie zawodniczki z roczników 2007-2008. Grano w dwóch kategoriach: "dwójek" i "jedynek". Klasyfikację prowadzono jednak tylko w kategorii "dwójek". W turnieju wygrała para Daria Dopieralska/Emilia Binda.

VI Turniej Minisiatkówki Dziewcząt, hala POSiR w Pszczynie, 7 lutego 2018 roku
Klasyfikacja: 1. Daria Dopieralska/Emilia Binda, 2. Joanna Karaban/Julia Pietrzyk, 3. Zofia Rajwa/Maja Caputa, 4. Maja Duży/Kamila Kempka, 5. Katarzyna Sitko/Oliwia Wala, 6. Hanna Mleczko/Oliwia Orszulik, 7. Wiktoria Szmukier/Eliza Kot.

Osiem drużyn zagrało z kolei w Młodzieżowym Turnieju Trójek Koszykarskich. Zmagania zakończyły się zwycięstwem ekipy Tanka Łatanka.

IX Młodzieżowy Turniej Trójek Koszykarskich, hala POSiR w Pszczynie, 8 lutego 2018 roku
1. Tanka Łatanka, 2. Kosiarze Bawełny, 3. Dream Team, 4. Mati Szymek i Żurek, 5-6. Szeroki miecz plus 6, Green Team, 7-8. First time w kosza, Kasztany.
Skład zwycięzców: Mateusz Niemiec, Bartosz Ber, Mateusz Warzecha, Robert Synoczek.

W drugim tygodniu ferii odbył się również obóz dochodzeniowych Szkółki Siatkówki Dziewcząt. W dwóch grupach szkoleniowych uczestniczyło w nim 25 dziewcząt, które miały zorganizowane zajęcia od 9.00 do 15.00. W tym czasie odbywały się dwa treningi. Na zakończenie ferii rozegrana została kolejna seria spotkań Młodzieżowej Ligi Futsalu.