LF: czwarta koronacja Turbodymomenów2018-02-27, 19:40

FC Turbodymomeny po raz czwarty z rzędu zwyciężyli w Lidze Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice. Na zakończenie 10. edycji rozgrywek rozegrano Puchar Ligi, w którym zwyciężył Zett Łebecki.


fot. Andzejek


W sezonie 2017/2018 do rozgrywek zgłosiło się 22 drużyny, które występowały na dwóch szczeblach rozgrywkowych: w I lidze - 10 zespołów, a w II lidze - 12. Spotkania toczyły się w okresie od listopada 2017 do lutego 2018 w trzech halach: POSiR w Pszczynie, "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju i w Suszcu.

Mistrzostwo Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice zdobyli Turbodymomeni, którzy okazali się najlepsi po raz czwarty z rzędu! Dokonali tej sztuki poprawiając swój ubiegłoroczny bilans. W obecnym sezonie ekipa ze Studzienic wygrała 12 spotkań i jedno zremisowała! Bardzo dobry sezon zaliczył również Ośrodek nad Dokawą, który jako beniaminek I ligi zdobył wicemistrzostwo. Trzecie miejsce zajęła drużyna Gaz Robi Gaz, która udanie zakończyła pościg - najpierw za grupą mistrzowską, a potem za najniższym stopniem podium.

W II lidze najlepszym zespołem okazał się beniaminek - FC Bestwina, który kończy sezon bez porażki (9 zwycięstw i 2 remisy). Podium uzupełniają: Kryry i Stado Goczałkowice-Zdrój.

Turniej o Puchar Ligi kończył tradycyjnie sezon halowy. Chęć walki o to trofeum wyraziło 13 zespołów. Już w eliminacjach grupowych los sprawił, że spotkali się ze sobą mistrzowie: I ligi - FC Turbodymomeny i II ligi - FC Bestwina oraz obrońca Pucharu Ligi, Orły Mirosława K. Ostatecznie do finału nie dotarła jednak żadna z tych drużyn. Orły odpadły w grupie, Bestwina w ćwierćfinale, zaś Turbodymomeny w półfinale. W kończącym sezon spotkaniu zagrały ze sobą z kolei Ośrodek nad Dokawą i Zett Łebecki. Finał był dość jednostronnym widowiskiem, które zdecydowanie wygrał Zett Łebecki. Triumf w Pucharze Ligi "Zetka" może traktować w charakterze pocieszna za rozgrywki ligowe, w których zajęła 4. miejsce.

Liga Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice, sezon 2017/2018
I liga
Klasyfikacja drużynowa:
1. FC Turbodymomeny Studzienice, 2. Ośrodek nad Dokawą, 3. Gaz Robi Gaz Pszczyna, 4. Zett Łebecki Pszczyna, 5. Inny Zespół Czechowice-Dziedzice, 6. Orły Mirosława K., 7. Dziubaski Ćwiklice, 8. Cadi-Car Pszczyna, 9. OKS 4 Kąty Pszczyna, 10. Ełka Team Pszczyna.
Fair Play: Ełka Team Pszczyna
Najlepszy strzelec: Dawid Nycz (Orły Mirosława K.)
Najlepszy asystent: Wojciech Dragon (Gaz Robi Gaz)
Najlepszy bramkarz: Tomasz Spika (Ośrodek nad Dokawą)
Najlepszy zawodnik: Mateusz Żemła (FC Turbodymomeny)
Najlepsza zawodniczka: Sonia Szuściel (Gaz Robi Gaz).

Liga Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice, sezon 2017/2018
I liga
Klasyfikacja drużynowa:
1. FC Bestwina, 2. Kryry, 3. Stado Goczałkowice-Zdrój, 4. Enigma Northec Czechowice-Dziedzice, 5. Torpeda Papa Smerf Frydek, 6. ITEO Goczałkowice-Zdrój, 7. Profi M Tec Pszczyna, 8. Ekipa Jankowice, 9. Związek Górnośląski Suszec, 10. FC Miedźna, 11. Termex Pszczyna, 12. Abex Goczałkowice-Zdrój.
Fair Play: FC Miedźna i Torpeda Papa Smerf
Najlepszy strzelec: Wojciech Góra (Kryry)
Najlepszy asystent: Łukasz Mika (Profi M Tec) i Janusz Zdunek (Profi M Tec)
Najlepszy bramkarz: Dominik Kościelny (ITEO Goczałkowice-Zdrój)
Najlepszy zawodnik: Wojciech Łysoń (FC Bestwina).

Liga Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice, sezon 2017/2018
PUCHAR LIGI

Finał: Zett Łebecki - Ośrodek nad Dokawą 8:0
Najlepszy zawodnik Pucharu Ligi: Adam Grygier (Zett Łebecki)

Organizatorzy Ligi Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice
Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie
Gminny Ośrodek Sportu w Suszcu
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju.

Liga Futsalu baner 2014/2015
Copyright © 2007-2018 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia