Amatorzy płynęli po medale2019-04-01, 19:36

basen

W ostatnią marcową niedzielę, na pływalni "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju, odbyły się VI Mistrzostwa Śląska Amatorów w Pływaniu.

Mistrzostwa Śląska Amatorów w Pływaniu, to impreza skierowana do mieszkańców województwa śląskiego, nieposiadających licencji Polskiego Związku Pływackiego oraz nie będących uczniami szkół sportowych, klas sportowych o profilu pływackim oraz nie będący zawodnikami klubów pływackich na licencji PZP. Każdy zgłoszony pływak mógł wziąć udział w dwóch konkurencjach indywidualnych (spośród czterech do wyboru: styl dowolny, klasyczny, grzbietowy i motylkowy) oraz jednej sztafecie.

W szóstej edycji, Mistrzostw Śląska Amatorów w Pływaniu, wystartowało ponad 360 zawodników i zawodniczek, reprezentujących szesnaście szkółek i klubów pływackich: Yoursport Group Pszczyna, Rekord Czechowice-Dziedzice, Neptun Dąbrowa Górnicza, SwimSport Skoczów, UKS Szczyrk 1, UMKS Delfin Gminy Mszana, UKS Fala Żywiec, Plusk Katowice, Milanos Strumień, Olimp Mikołów, Human Sport Skoczów, Pszczyńskie Centrum Rekreacji, Sport Classic, Adik Strefa Sportu,Szkółka Pływacka MOSiR Żywiec, Beskidzka Szkoła Pływania. Szczegółowe wyniki wszystkich kategorii znajdziecie w "plikach do pobrania".

Organizatorem zawodów, które odbyły się tradycyjnie pod patronatem Starosty Pszczyńskiego była Szkółka Pływacka "Delfin" oraz Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.


fot. POSiR
Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia