Niedziela na piachu2019-07-07, 17:12

X Turniej PN Plażowej

Ratownicy z Ziemowita najlepsi w X Turnieju Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej, który w niedzielę 7 lipca odbył się na boisku piaskowym naszego Ośrodka.

Dziesiąta edycja Turnieju Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej już za nami. Do udziału w zawodach zgłosiło się dziesięć zespołów, a rywalizacja rozpoczęła się od zmagań w grupach.

W grupie "A", pewny awans do półfinałów wywalczyła ekipa Ratowników, która zanotowała trzy zwycięstwa i jeden remis. Drugie miejsce zajęła drużyna Ełki Team Pszczyna, której awans do najlepszej czwórki zapewnił lepszy bilans bramek. Bardzo wyrównana walka toczyła się w grupie "B", gdzie pięć z dziesięciu spotkań zakończyło się podziałem punktów. Ostatecznie, najwięcej "oczek" zgromadzili zawodnicy zespoły FC Bez Szans Ruda Śląska. Do wyłonienia drugiego półfinalisty, znów trzeba było liczyć bramki, a korzystniejszy bilans miała ekipa Pod Jesionami.

W półfinałach zwyciężyli...zwycięzcy grup. Ratownicy 2:0 pokonali "Jesiony", a FC Bez Szans ograło Ełkę. Jedyną bramkę, w finałowym spotkaniu X Turnieju Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej, strzelili Ratownicy z Ziemowita i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w zawodach. W meczu o trzecie miejsce, lepsi byli zawodnicy zespołu Pod Jesionami.

X Turniej Piłki Nożnej Plażowej o Puchar Ziemi Pszczyńskiej, boiska plażowe POSiR, 7 lipca 2019
Klasyfikacja końcowa: 1. Ratownicy Ziemowit, 2. FC Bez Szans Ruda Śląska, 3. Pod Jesionami, 4. Ełka Team Pszczyna, 5-10. UKS Milenium I, Piłkarscy Emeryci, Profi M Tec Pszczyna, Ośrodek nad Dokawą, UKS Milenium Gliwice II, Somsiedzi.
Król strzelców: Adam Mateja (Ratownicy Ziemowit)
Najlepszy zawodnik: Robert Gładczak (FC Bez Szans)
Najlepszy bramkarz: Mariusz Stępień (Ratownicy Ziemowit)

Szczegółowe wyniki znajdziecie w "plikach do pobrania".

Już za tydzień kolejna szansa zagrać w beach soccera. W sobotę (13 lipca) w Ośrodku nad Dokawą, trzecia edycja Turnieju Piłki Nożnej Plażowej. Zapraszamy!