Elbud z pucharem Starosty.2019-08-05, 07:52

ELBUD Pszczyna

fot. POSiR Pszczyna

Elbud Pszczyna okazał się najlepszy w dwudniowych zmaganiach podczas 19. Turnieju Piłki Nożnej o puchar Starosty Pszczyńskiego. "Elektryczni" pokonali w finale ekipę Almy Miedźna. Podium uzupełniła ekipa BKR-u, a "Puchar Pocieszenia" trafił do ATS Jakub Pszczyna.

Do 19. Turnieju Piłki Nożnej o puchar Starosty Pszczyńskiego przystąpiło 15 z 16 zgłoszonych ekip. Po sobotnich eliminacjach przyszedł czas na "Turniej Pocieszenia", w którym najlepsi okazali się zawodnicy ATS Jakub Pszczyna, a najbardziej niepocieszeni gracze Relaksu, którym do końcowego sukcesu zabrakło wygranej w ostatnim meczu turnieju z Kulturystami będącymi w tym dniu bez zwycięstwa. Najlepszym zawodnikiem "Turnieju Pocieszenia" wybrano Szymona Miczka (ATS Jakub).

Od godziny 13.00 na boisku rozpoczęły się mecze ćwierćfinałowe. BKR i Alma pokonały skromnie, bo po 1-0 odpowiednio OKS 4 Kąty i Szybkie Banany, a Elbud okazał się wyraźnie lepszy od Szóstki Katowice. W ostatnim meczu po remisie pomiędzy Ełką a Profi M-Tec (1-1) do wyłonienia czwartego półfinalisty potrzebne były rzuty karne. Lepszymi egzekutorami okazali się piłkarze Ełki i to oni zameldowali się w półfinale gdzie czekała na nich Alma Miedźna.
Zespół z Miedźnej kontrolował mecz i pewnie pokonał Ełkę (4-1). W drugim półfinale faworyzowany Elbud prowadził już sobie trzema bramkami w meczu z BKR-em, który w końcówce zdołał strzelić dwa gole i złapać kontakt ale na doprowadzenie do remisu nie pozwoliła doświadczona ekipa Elbudu,

Mecz o 3. miejsce w turnieju to niejako rewanż za sobotnie spotkanie grupowe. BKR tym razem wysoko pokonał Ełkę zapewniając sobie miejsce na najniższym stopniu podium i rewanżując się tym samym za sobotnią porażkę w grupie.

W finale Elbud Pszczyna, aktualny mistrz PALP dość pewnie ograł (4-1) wicemistrza PALP - Almę Miedźna.

XIX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Pszczyńskiego, 3-4 sierpnia 2019, boisko Orlik
Klasyfikacja końcowa:
1. Elbud Pszczyna, 2. Alma Miedźna, 3. BKR Team Pszczyna, 4. Ełka Team Pszczyna, 5-8. Profi M Tec Pszczyna, OKS 4Kąty Pszczyna, Szóstka Katowice, Szybkie Banany.
Turniej Pocieszenia: 1. ATS Jakub Pszczyna, 2. Relaks Pszczyna, 3. Termex Pszczyna, 4. Ośrodek nad Dokawą, 5. Kulturyści.

Najlepszy zawodnik - Tomasz Tomanek (Elbud Pszczyna)
Najlepszy bramkarz - Jakub Maroszek (Alma Miedźna)
Król strzelców - Marek Krzystolik (Alma Miedźna)

Elbud Pszczyna zagrał w składzie - Tomasz Tomanek, Wojciech Bałuch, Mariusz Król, Andrzej Żupa, Marcin Szczypior, Radosław Rakowski, Mateusz Dragon, Piotr Bielecki.


fot. POSiR

fot. POSiR
Copyright © 2007-2019 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia