Faworytki wygrywają na piasku2017-06-26, 16:44

Finał mistrzostw Śląska kadetek 2

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Karolina Czembor i Agata Świerkot w finale Mistrzostw Śląska Kadetek w Siatkówce Plażowej zajęły 9. miejsce. Turniej finałowy odbywał się na boisku piaskowym POSiR Pszczyna.

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie gościł uczestniczki finału Mistrzostw Śląska Kadetek w Siatkówce Plażowej.

Turniej finałowy rozgrywany był na boiskach piaskowych POSiR-u. Zagrało w nich 12 par, które wyłonione zostały z wcześniejszych czterech turniejów półfinałowych (jeden z nich również rozgrywany był na pszczyńskim obiekcie). W gronie finalistek znalazły się reprezentantki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna: Karolina Czembor/Agata Świerkot. Nasze dziewczęta po dwóch porażkach odpadły jednak z turnieju i zostały sklasyfikowane na 9. miejscu.

Mistrzostwo Śląska Kadetek zdobyły z kolei reprezentantki Źródełka Katowice: Natalia Ciesielska/Martyna Cholewa. Tym samym para ta udźwignęła rolę faworytem zmagań. Katowiczanki przed tygodniem zdobyły Mistrzostwo Śląska w kategorii... juniorek, zaś na przełomie maja i czerwca wywalczyły wicemistrzostwo świata szkół, imprezie rozgrywanej w dalekiej Polinezji Francuskiej. Dwa kolejne stopnie podium zajęły zawodniczki MKS-u Dąbrowa Górnicza: Wiktoria Tyda i Aleksandra Kuk oraz Zuzanna Kania i Magdalena Szlachta. Cztery najlepsze pary wywalczyły sobie prawo występu w Półfinale Mistrzostw Polski.

Zawody były organizowane przez: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, UKS Centrum przy POSiR Pszczyna oraz Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach.

Mistrzostwa Śląska Kadetek w Siatkówce Plażowej, boiska piaskowe POSiR Pszczyna, 24 czerwca 2017 roku