Znamy siatkarskich mistrzów szkół ponadgimnazjalnych2011-02-22, 20:54

Siatkarskie finały współzawodnictwa szkolnego za nami. Poznaliśmy mistrzów powiatu w siatkówce dziewcząt i chłopców

W meczach półfinałowych dziewcząt na parkiecie zobaczyliśmy reprezentacje ZSE, PZS 2, III LO i LO Chrobry. W pierwszym półfinale licealistki z Chrobrego pokonały w dwóch setach siatkarki z Ekonomika. Drugi półfinał to pewna wygrana w dwóch setach licealistek z III LO z reprezentacją PZS 2.

W meczu o III miejsce emocji nie zabrakło. Więcej szczęścia i mniej błędów po stronie zawodniczek z PZS 2 dały im wygraną nad Ekonomikiem. Również trzy sety zobaczyliśmy w finale, w którym więcej zimnej krwi i spokoju w swoich akcjach zachowały licealistki pod wodzą Alicji Filipczuk i to one w tym roku sięgnęły po mistrzowski tytuł.

Mecze sędziowali: Magdalena Kosiarska i Marcin Bienioszek.

Poniżej wyniki spotkań i klasyfikacja końcowa siatkarskiej rywalizacji dziewcząt:

PZS 2 - III LO 0:2 (19:25,9:25) / LO Chrobry - ZSE 2:1 (20:25,25:12,15:7)

Mecz o III miejce: PZS 2 - ZSE 2:1 (25:19, 21:25,15:12)
Finał: LO Chrobry - III LO 2:1 (23:25,25:16,15:9)

1. LO I im.Bolesława Chrobrego w Pszczynie
2. III LO w Pszczynie
3. Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 w Pszczynie
4. Zespół Szkół Ekonomicznych wPszczynie
5. Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach
6. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli, Powiatowy Zespół Szkół Nr 1

Po rozgrywkach dziewcząt przyszła kolej na męskie reprezentacje. Niestety, zdekompletowanie składu ZSE spowodowało wycofanie się tej drużyny z rywalizacji. W związku z tym zobaczyliśmy tylko jeden mecz półfinałowy. Na parkiet wyszły reprezentacje ZSO Pawłowice i III LO. Po niespełna 40 minutach w finale mistrzostw zameldowała się ekipa z Pawłowic, na którą czekała reprezentacja licealistów z Chrobrego.

Pierwszy set finału należał do zawodników z Pawłowic ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. Set był bardzo zacięty i zakończył się wynikiem 31:29. W drugiem secie oznaki zmęczenia pojawiły się na twarzach siatkarzy z Pawłowickiego liceum. Wszak mieli za sobą 2 sety więcej niż ich rywale, którzy wykorzystali słabszą dyspozycje zwyciężając 25:22. Trzeci decydujący set to powrót do świetnej gry całej pawłowickiej drużyny. Dodatkowo mnożące się błędy w odbiorze zagrywki oraz dwa asy serwisowe siatkarzy z Pawłowic w decydującym momencie tego seta sprawiły, że gracze z "Chrobka" nie potrafili nawiązać walki przegrywając seta do 9 pkt. i cały mecz 2:1.

Mecze sędziowali: Szymon Skrzypiec, Marcin Wyrobek i Marcin Bienioszek

Wyniki spotkań i klasyfikacja końcowa siatkarskiej rywalizacji chłopców:

Półfinał: III LO - ZSO Pawłowice 0:2 (19:25,17:25)
Finał: ZSO Pawłowice - LO Chrobry 2:1 (31:29, 22:25,15:9)

1. Zespół Szkół Ogólnokształcących im.Jana Pawła II w Pawłowicach
2. LO I im.Bolesława Chrobrego w Pszczynie
3. III LO w Pszczynie
5. Powiatowy Zespół Szkół Nr 2 w Pszczynie, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli