Siatkarska Majówka dla skoczowianek cz. 12017-05-05, 15:55

Turniej Minisiatkówki Czwórek 2017

W turnieju minisiatkówki "czwórek" tych wzięło udział 43 zawodniczki.

Zwycięstwem siatkarek Beskidu Skoczów zakończył się Turniej Minisiatkówki "Czwórek" o Puchar Ziemi Pszczyńskiej. Zawody rozgrywane były w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

W zawodach wzięło udział dziewięć składów z siedmiu klubów: MUKS Sari Żory, KS Siatkarz Beskid Skoczów, MOSiR Łaziska, MOSM Tychy, UKS Setbol Oświęcim, UKS Źródełko Katowice i UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Turniej był rozgrywany systemem "każdy z każdym", a mecz składał się z jednego seta rozgrywanego do 25 punktów. Po rozegraniu 36 spotkań sporządzono klasyfikację, a na jej czele stanęły siatkarki ze Skoczowa, które wygrały wszystkie osiem turniejowych spotkań. Drugie miejsce zajęły reprezentantki MOSM-u Tychy, zaś trzecie - Setbola Oświęcim.

W turnieju wystąpiły dwa składy UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Zespół w składzie: Martyna Witoszek, Miłochna Latko, Anna Duda i Iga Badźmierowska zajął 5. miejsce, zaś drużyna w składzie: Oliwia Juras, Emilia Głąb, Emilia Kubis, Karolina Pluta, Zuzanna Kloc i Natalia Ziebura zostały sklasyfikowane na 8. miejscu.

Turniej minisiatkówki "czwórek" był pierwszą częścią Siatkarskiej Majówki na POSiR-ze, która organizowana była przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. W zmaganiach tych wzięło udział 43 zawodniczki.

Turniej Minisiatkówki "Czwórek" o Puchar Ziemi Pszczyńskiej, hala POSiR w Pszczynie, 1 maja 2017 roku