Szczypiornistki z Pawłowic obroniły tytuł2010-02-08, 23:02

Szczypiornistki z Pawłowic obroniły tytuł

To już trzeci z rzędu tytuł mistrzowski szczypiornistek z Pawłowic

Dnia 8 lutego 2010r. w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn reprezentujących szkoły powiatu pszczyńskiego, które zostały podzielone na 2 grupy (z rywalizacji wycofały się drużyny Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Gimnazjalnych w Woli).

Grupa A
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach
I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie
Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie
Grupa B
Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach
III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie
Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie

W grupach drużyny grały systemem "każdy z każdym", mecze trwały 2 x 7 min.

Wyniki wszystkich spotkań:

GRUPA A:
III LO Pszczyna - ZSE Pszczyna 3:1
ZSE Pszczyna - LO Gilowice 2:2
III LO Pszczyna - LO Gilowice 2:1

1.III LO Pszczyna 4 pkt.
2.LO Gilowice 1 pkt.
3.ZSE Pszczyna 1 pkt.

GRUPA B:
I LO Pszczyna - PZS nr 2 Pszczyna 2:2
ZSO Pawłowice - I LO Pszczyna 3:1
PZS nr 2 Pszczyna -ZSO Pawłowice 2:2

1.ZSO Pawłowice 3 pkt.
2.PZS nr 2 Pszczyna 2 pkt.
3.I LO Pszczyna 1 pkt.

Z grupy A awans wywalczyły zawodniczki z III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie oraz licealistki z Gilowic. Natomiast z grupy B awans wywalczyły licealistki z Pawłowic oraz uczennice Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. W pierwszym półfinale do wyłonienia zwyciężczyń potrzebna była dogrywka, ponieważ w regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 3:3. W dodatkowym czasie gry skuteczniejsze okazały się zawodniczki PZS nr 2 w Pszczynie wygrywając 4:3 rywalizację z uczennicami III LO w Pszczynie. W drugim półfinale zmierzyły się licealistki z Gilowic i Pawłowic. Mecz zakończył się zwycięstwem 3:2 uczennic z ZSO w Pawłowicach. W meczu o 3 miejsce zmierzyły się drużyny, które przegrały swoje półfinały i ten pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnęły zawodniczki z III LO w Pszczynie wygrywając 3:2 z licealistkami z Gilowic. Natomiast w finale zmierzyły się drużyny ZSO w Pawłowicach i PZS nr 2 w Pszczynie. W tym meczu lepsze okazały się licealistki z Pawłowic wygrywając pojedynek 2:0 i tym samym po raz kolejny uczennice ZSO w Pawłowicach będą reprezentować nasz rejon w ćwierćfinałach wojewódzkich. Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

Klasyfikacja końcowa:
1.Zespół Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach,
2.Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie,
3.III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie,
4.Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach,
5.I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie.

Skład ZSO Pawłowice: Magdalena Migdał, Anna Majda, Lucyna Maj, Martyna Kulczyk, Magdalena Brandys, Klaudia Spyra, Aneta Korus, Magdalena Lipińska, Sylwia Pudłowska, Sabina Szydłowska, Sylwia Janasik, Marlena Michałek, Martyna Hojbach, Roksana Dylewska, Kamila Krzyszczak, Aleksandra Kasprzyk. Opiekunowie drużyny - Jarosław Każmierczak i Leszek Nowakowski.

Sędzią głównym zawodów była Pani Malwina Pokrzywnicka a sędziami stolikowymi byli uczniowie klasy 2D z I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie - Dawid Kotas i Patryk Serafin. Organizatorami turnieju byli: Agnieszka Szczypka - Wojciech (nauczyciel WF w LO I Chrobry) oraz Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia