Starzy-nowi mistrzowie w siatkówce chłopców2010-03-01, 23:24

Starzy-nowi mistrzowie w siatkówce chłopców

Siatkarze z III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie po zaciętym meczu obronili tytuł mistrzowski i po raz drugi z rzędu okazali się najlepszą drużyną w powiecie w tej dyscyplinie.

Do finału powiatowego przystapiły cztery zespoły. Mecze grano do 2 wygranych setów do 25 pkt. Poniżej wyniki spotkań i klasyfikacja końcowa tegorocznych zawodów w piłce siatkowej chłopców.

ZSO PAWŁOWICE - I LO CHROBRY (2:1)
III LO PSZCZYNA - ZSZ i O WOLA (2:0)

Mecz o IIIm I LO CHROBRY - ZSZ i O WOLA (2:1)

Finał ZSO PAWŁOWICE - III LO PSZCZYNA (1:2) [16:25,23:25,12:15]

Mecz finałowy dostarczył zawodnikom oraz ich opiekunom wielu emocji. Znakomite ataki i obrona po obu stronach siatki ale
tylko w pierwszych dwóch setach. W trzecim nie było już tak ciekawie, coś zacieło się w szeregach graczy z Pawłowic. Po kilku minutach przegrywali już 8:0 i gdy wydawało się, że siatkarze pod wodzą Marcina Wyrobka gładko zdobędą kolejne punkty, pawłowiczanie zaczeli odrabiać straty i znowu mecz stał się ciekawym widowiskiem. Przy stanie 14:12 dla licealistów z Pszczyny w ich drużynie zrobiło się nerwowo ale po chwili ostatnie słowo należało do obrońców tytułu.