Obronili tytuł czyli dominacja III LO w piłce ręcznej nadal trwa 2010-03-24, 22:21

Obronili tytuł czyli dominacja III LO w piłce ręcznej nadal trwa

Szczypiorniści z III Liceum w Pszczynie obronili mistrzowski tytuł wywalczony w ubiegłym roku w mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej

W tegorocznym finale (24 marca) rozgrywek powiatowych zagrały 4 reprezentacje szkół: ZSO Pawłowice, III LO, Powiatowy Zespół Szkół nr.1 i I LO im.Bolesława Chrobrego.

W pierwszym meczu spotkali się licealiści z "chrobka" i z "trójki". Wygrali ci drudzy i mogli oczekiwać swojego rywala w finale, którego wyłonił drugi mecz pomiędzy licealistami z Pawłowic a drużyną z dawnej "samochodówki". Zwyciężyli pawłowiczanie a drużynę z PZS nr.1 czekał mecz o III miejsce, w którym ulegli licealistom z Chrobrego 8:10.

Finał, tak jak w ubiegłym roku był bardzo emocjonujący i stał na bardzo wysokim poziomie. Żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać zdecydowanej przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się dwu bramkowym prowadzeniem licealistów z Pszczyny, w drugiej licealistom z Pawłowic udało się doprowadzić do remisu i gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem a do rozstrzygnięcia potrzebna będzie dogrywka...zawodnik z Pawłowic łapie karę a pszczyniacy odskakują i nie oddają prowadzenia do końca spotkania. Tym samym sięgają po raz drugi z rzędu po tytuł mistrzowski. Gratulujemy!