XI Spartakiada LA - wyniki2010-09-23, 20:59

Dnia 23 września 2010r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie odbyła się XI Spartakiada Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Pszczyńskiego.

Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie: Agnieszka Szczypka - Wojciech i Janusz Mirek, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie. Spartakiadę otwarli wice - dyrektor I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie Pani Monika Owsiany oraz dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie Pan Maciej Stieber. Opiekę medyczną zawodnikom zapewnił Pan Damian Nocoń. Na zawodach obecny był również wieloletni trener pszczyńskich lekkoatletów Pan Paweł Skupin. Serdeczne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu zawodów kierujemy do wszystkich wolontariuszy - uczennic i uczniów klas 1E, 1F i 2A z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Młodzi lekkoatleci rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 100m, bieg na 400m, bieg na 800m (dziewczęta), bieg na 1500m (chłopcy), skok w dal, pchniecie kulą, sztafeta 4 x 100m. Każda najlepsza trójka zawodniczek i zawodników otrzymała medale oraz dyplomy. Do boju o miano najlepszych lekkoatletek i lekkoatletów w powiecie stanęły reprezentacje 6 szkół ponadgimnazjalnych. Zawody zdominowali lekkoatleci z liceum Chrobrego zwyciężając w klasyfikacji drużynowej chłopców i dziewcząt, tym samym będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych. Gratulujemy!

Zdjęcia: POSiR oraz Paulina Gawlik (I LO im.B.Chrobrego)Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia