Spojrzeli w oczy człowiekowi, którego oglądał cały świat2009-11-27, 20:55

Spojrzeli w oczy człowiekowi, którego oglądał cały świat

Artur Partyka, dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijski był gościem specjalnym imprezy, która podsumowała Współzawodnictwo Sportowe Szkół Ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2008/09.

Posłuchać opowieści ze sportowej kariery byłego skoczka wzwyż, posłuchać jak śpiewa czy... recytuje. Takie atrakcje czekały na uczniów-sportowców, którzy zjawili się w sali gimnastycznej LO im. Chrobrego podczas podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego. Można śmiało powiedzieć, że tym razem puchary i dyplomy, które uczniowie odbierali za tegoroczną Spartakiadę Lekkoatletyczną, Biegi Przełajowe czy wreszcie za klasyfikację generalnej zeszłorocznej edycji były tylko dodatkiem.
Ważniejsze było "spojrzenie w oczy człowiekowi, którego oglądał cały świat". Artur Partyka zaprezentował się uczniom jak zwykle uśmiechnięty i rozgadany. Cierpliwie odpowiadał na pytania Janusza Mirka (nauczyciela LO im. Chrobrego) jak i przybyłych gości. Sam przygotował dla nich specjalna niespodziankę - zaprezentował swój srebrny medal zdobyty podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie. Każdy mógł go wziąć do ręki, zawiesić na szyi i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Nikt nie przegapił takiej okazji.Copyright © 2007-2020 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia