Mistrzostwo w siatkówce dla III LO2009-02-24, 18:49

Zwycięstwem reprezentacji III LO z Pszczyny zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Siatkówce Chłopców. Zawody odbyły się w ramach Współzawodnictwa Szkolnego.

Do półfinałów awans z eliminacji grupowych uzyskały drużyny: LO im. Chrobrego, III LO Pszczyna, ZSE Pszczyna i ZSO Pawłowice. W pierwszym półfinale III LO nie dało najmniejszych szans "Chrobremu". W drugim meczu "Ekonomik" po trzysetowej walce uległ ZSO Pawłowice.
Trzy sety trwał także pojedynek ZSE Pszczyna z LO im. Chrobrego. Tym razem zwycięstwo przypadło siatkarzom ZSE. Bardzo zacięty przebieg miał pierwszy set spotkania finałowego. Inauguracyjna partia meczu o 1. miejsce zakończyła się dopiero przy stanie 30:28. Szczęśliwcami okazali się gracze III LO, którzy w drugiej części ograli ZSO do 12, wygrali mecz 2:0 i zdobyli główne trofeum.
Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Siatkówce Chłopców, hala POSiR, 24.02.2009
Półfinały

LO im. Chrobrego - III LO Pszczyna 0:2 (5:25, 14:25)
ZSE Pszczyna - ZSO Pawłowice 1:2 (25:23, 21:25, 12:25)
O 3. miejsce
ZSE Pszczyna - LO im. Chrobrego 2:1 (25:17, 23:25, 15:2)
Finał
III LO Pszczyna - ZSO Pawłowice 2:0 (30:28, 25:12)
Skład zwycięzców: Krzysztof Pławecki, Kamil Pławecki, Dawid Janicki, Mateusz Kloc, Marek Figołuszka, Tomasz Mazur, Bartosz Kubański, Aleksander Bienioszek.