Mistrzostwo powiatu dla szczypiornistek z Pawłowic2009-03-06, 14:57

Mistrzostwo powiatu dla szczypiornistek z Pawłowic

Po raz drugi piłkarki ręczne z ZSO Pawłowice wywalczyły I miejsce w mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej dziewcząt w ramach współzawodnictwa szkolnego.

W turniej zagrało 7 reprezentacji szkół powiatu pszczyńskiego, które podzielono na dwie grupy eliminacyjne. W grupach grano "każdy z każdym", mecz trwał 12 minut, za zwycięstwo przyznawano 2pkt, za remis 1pkt. Do półfinały awansowały po dwa najlepsze zespoły z obu grup. Zarówno pierwszy półfinał (III LO - LO Gilowice), finał (ZSO Pawłowice - LO Gilowice) jak i mecz o IIIm (ZSR - III LO) były bardzo dramatyczne. W dwóch pierwszych meczach zwycięska bramka padła na niespełna minutę przed końcem spotkania. W finale do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były...po raz pierwszy w historii tych rozgrywek rzuty karne!Drużyny z miejsc 1-4 otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy za udział w zawodach. Nagrody wręczył Pan Witold Wiktorczyk przewodniczący Powiatowej Rady Sportu.

Finał
ZSO Pawłowice - LO Gilowice (3:3) (karne: 2:1)