Szczypiornicze mistrzostwo dla ZSO Pawłowice2008-02-29, 19:31

W ostatni dzień lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej. W zawodach wzięli udział chłopcy ze szkół ponadgimnazjalnych. Tytuł mistrzowski przypadł reprezentacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Pawłowic. Pawłowiczanie wywalczyli tym samym awans do zawodów rejonowych.

Sukces nie przyszedł im jednak łatwo. Po wygraniu eliminacji grupowych oraz spotkania półfinałowego, w meczu o 1. miejsce zespół z Pawłowic spotkał się z reprezentacja LO im. Chrobrego. Spotkanie dostarczyło wielkich emocji. Walka na parkiecie przypominała nieco pojedynek bokserski. Na każda bramkę rywale odpowiadali tym samym. W regulaminowym czasie gry był remis 7:7. W dodatkowych pięciu minutach, też nie zapowiadało się, że któraś z drużyn może przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie pawłowiczanie na minutę przed końcem dogrywki zdobyli złotego gola i zdobyli mistrzostwo.
Trzecie miejsce wywalczyli szczypiorniści III LO Pszczyna, którzy wygrali z ZSR Pszczyna 5:4. Ci ostatni awans do półfinałów wywalczyli golem zdobytym na 2 sekundy (!) przed końcowa syreną w meczu z ZSE Pszczyna. Przy remisie z grypy wyszedł by "Ekonomik"...
Wyniki spotkań
Grupa A: ZSE Pszczyna - ZSZiO Wola 8:5, ZSR Pszczyna - LO im. Chrobrego 4:7,
LO im. Chrobrego - ZSE 9:5, ZSZiO - ZSR 3:4, LO im. Chrobrego - ZSZiO 5:4, ZSR - ZSE 6:5.
Grupa B: ZSS Pszczyna - ZSO Pawłowice 1:8, III LO Pszczyna - LO Gilowice 12:5, ZSO - LO Gilowice 11:7, ZSS - III LO 13:7, LO Gilowice - ZSS 9:5, III LO - ZSO Pawłowice 5:6.
Półfinały: ZSO Pawłowice - ZSR Pszczyna 11:7, LO im. Chrobrego - III LO 7:5.
O 3. miejsce: III LO - ZSR Pszczyna 5:4, FINAŁ: ZSO Pawłowice - LO im. Chrobrego 9:8 (7:7, w dogrywce 2:1).