Piłkarze z "Rolniczoka" najlepsi2008-10-26, 11:25

Piłkarze z „Rolniczoka” najlepsi

Zwycięstwem reprezentacji Zespołu Szkół Rolniczych z Pszczyny zakończył się turniej finałowy o Mistrzostwo Powiatu Pszczyńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej. Zawody, które rozgrywane były w ramach współzawodnictwa szkolnego, odbyły się na stadionie Orłów Mirosława K. w Pszczynie.

W turnieju finałowych zagrały cztery reprezentacje, które wywalczyły awans z trzech grup eliminacyjnych. W tym gronie znalazły się drużyny: ZSR Pszczyna, ZSE Pszczyna, ZSZiO Wola oraz ZSO Pawłowice.

Po wylosowaniu par półfinałowych przystąpiono do spotkań. Najpierw pszczyński "Ekonomik" grał z ZSZiO Wola. Już do przerwy kibice mogli zobaczyć cztery gole: trzy dla pszczynian, jeden dla wolan. Po zmianie stron ci drudzy zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale to nie wystarczyło, żeby doprowadzić przynajmniej do remisu i do finału awansowali wybrańcy Marcina Bienioszka.

W drugim półfinale pomiędzy ZSR Pszczyna i ZSO Pawłowice nie padła żadna bramka i o awansie decydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je gracze z Pszczyny i stało się jasne, że o prymat zagrają z reprezentacją ZSE.

Zanim do tego doszło w meczu o 3. miejsce rywalizowali piłkarze z Woli i Pawłowic. Po upływie regulaminowego czasu gry było 3:3, dlatego po raz kolejny sędzia Mariusz Maławy zarządził dogrywkę na rzuty karne. Także i tym razem szczęście nie dopisywało pawłowiczanom, którzy po raz drugi przegrali w rzutach karnych.

Takiego scenariusza nie było już w finale. Podopieczni Henryka Kopca wygrali z "Ekonomikiem" 2:0 i to do nich trafił tytuł mistrzowski.

Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego Szkół Ponadgimanzjalnych w Piłce Nożnej, 24.X - stadion Orłów Mirosława K.