"Przybij piątkę" - pierwszy tydzień za nami2019-02-15, 12:05

Ferie 2019

Za nami pierwszy tydzień zimowej akcji dla dzieci i młodzieży szkolnej Ferie z POSiR-em 2019 "Przybij piątkę".

Ferie z POSiR-em zainaugurowaliśmy tradycyjnie od Turnieju Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn, a najlepsi okazali się uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, którzy w finale pokonali ubiegłorocznych zwycięzców, ekipę z "Rolbudy".

XIX Turniej Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych, 8 luty 2019, hala POSiR Pszczyna
Klasyfikacja: 1. PZS nr 1 Pszczyna, 2. PZS nr 2 Pszczyna, 3. LO Chrobry Pszczyna, 4. LO Pawłowice, 5-6. LO Gilowice, ZSZiO Wola.
Król strzelców: Patryk Maiczek (PZS nr 1)
Najlepszy bramkarz: Łukasz Krawczyk (LO Chrobry)
Najlepszy zawodnik: Michał Wiera (PZS nr 1)
Skład zwycięzców: Rafał Janosz, Adam Ploch, Michał Wiera, Rafał Dzida, Adam Bałuch, Błażej Żemła, Józef Gołek, Patryk Maiczek, Marek Zabłocki.

We wtorek przyszedł czas na Turniej Mini Piłki Nożnej, który zorganizowany został we współpracy z Centrum Aktywności Ruchowej. We wspólnej zabawie wzięło udział blisko 50 dzieci.

W XII Młodzieżowym Turnieju Futsalu "Dzikich Drużyn" Szkół Ponadgimnazjalnych udział wzięło siedem drużyn, a walentynkową rywalizację wygrała ekipa "Halówek z Jomy", która w finale pokonała zespół "Ci lepsi i Maiczek". Trzecie miejsce wywalczyły "Szybkie Czajniki".

XII Turniej Futsalu "Dzikich Drużyn" Szkół Ponadgimnazjalnych, 14 luty 2019, hala POSiR Pszczyna
Klasyfikacja: 1. Halówki z Jomy, 2. Ci lepsi i Maiczek, 3. Szybkie Czajniki, 4. Kasztany, 5-7. FC WK, Szkoła Specjalna, Rozśpiewane Małolaty.
Najlepszy zawodnik: Tomasz Kulicki (Halówki z Jomy)

W pierwszym tygodniu "przybijania piątek" odbyła się również kolejna seria gier w ramach Młodzieżowej Ligi Futsalu, a także treningi Szkółki Siatkówki Dziewcząt.