PALS: Grupa A w natarciu2008-04-21, 21:51

O tym, że w Powiatowej Amatorskiej Lidze Siatkówki grupa A jest silniejsza od grupy B mówiło się od dawna. W I rundzie play-off przekonaliśmy się o tym bardzo dobitnie.

Spośród czterech par ćwierćfinałowych, w każdym przypadku zwycięzcami okazali się zespoły, które w sezonie zasadniczym grały w grupie A. Banan Team, Niebiescy, White Team i Płomień awansowali dzięki temu do najlepszej czwórki pierwszego sezonu PALS.

Trzy pierwsze zespoły wygrały szybko w dwóch setach, tylko Płomień stoczył trzysetowy, ale co najważniejsze wygrany pojedynek. Największym zaskoczeniem I rundy play-off na pewno jest tak wysoka wygrana White Team?u nad Va Banque?m (2:0; w setach do 14 i 18!). Ci drudzy w rundzie zasadniczej nie przegrali ani jednego meczu. Pierwszą porażkę zanotowali z "Białymi", którzy skutecznie zagrodzili im drogę do półfinałów ligi.

W grupie pocieszenia odbyła się pierwsza seria spotkań. W obu przypadkach było 2:0. W licealnych derbach po raz drugi w tym sezonie III LO lepsze od "Chrobrego", zaś Gignaci wygrali z Pełnoletnimi.

II runda play-off odbędzie się w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji już 27 kwietnia. Emocje murowane - liga wkroczyła w półfinały!