Banan Team mistrzem PALS!2008-05-12, 19:03

Banan Team mistrzem PALS!

Banan Team Czechowice-Dziedzice został mistrzem pierwszej edycji Powiatowej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Zespół dowodzony przez Jarosława Banasia wygrał w finałowym meczu z White Team?em 3:1 (17:25, 25:23, 23:25, 21:25).

Spotkanie finałowe, zgodnie z zapowiedziami, dostarczył wielu siatkarskich emocji. Zawodnicy obu "Team?ów" stoczyli pasjonujący pojedynek, a kibice raz po raz nagradzali brawami znakomite akcje. Mecz o 1. miejsce lepiej rozpoczęli zawodnicy z Czechowic. W pierwszym secie wygrali do 17. W drugim lepiej poradzili sobie "White?y". Wygrali do 23, ale kolejny przegrali do.. 23.
Prawdziwe emocje nadeszły w czwartej partii. "Biała drużyna" od początku skutecznie punktowała rywali. W pewnym momencie na tablicy był wynik 18:11 do pszczynian. Wtedy jednak o czas poprosił Jarosław Banaś, a po upływie 30 sekund jego zespól zaczął odrabiać starty. Ze stanu 14:19 wyszli na 22:19. Załamani takim obrotem spraw pszczynianie przegrali czwarty set do 21 i cały mecz 1:3.
W meczu o trzecie miejsce Niebiescy nie dali najmniejszych szans Płomieniowi. Brzeszczanie wygrali 3:0. W pozostałych meczach finałowej kolejki PALS, Undergrsosexoholics wygrał z TS Suszec-Edytro 2:0 (bardzo ambitnie grający tylko w pięciu siatkarze z Suszca mieli w pierwszym secie nawet piłkę setową!), zaś Giganci bez najmniejszego trudu ograli III LO 2:0. Tylko w trzyosobowym składzie na mecz z Pełnoletnimi przyszła drużyna LO im. Chrobrego, zaś Parys Oświęcim w ogóle nie stawił się na mecz z Va Banque?m.
Pierwsza edycja Powiatowej Amatorskiej Ligi Siatkówki za nami. Dla pracowników naszego ośrodka było to pierwsze takie doświadczenie. Kolejny siatkarski sezon chcemy rozpocząć jesienią tego roku. Mając jednak na uwadze wzrost atrakcyjności tych rozgrywek zapraszam do dyskusji. Zachęcam wszystkich, którzy mają jakieś uwagi (przede wszystkim te negatywne), propozycje oraz przemyślenia o nadsyłanie ich droga elektroniczną (hala@posir.pszczyna.pl z dopiskiem "PALS-uwagi"). Za wszystkie z góry dziękuję i do zobaczenia w przyszłym sezonie.