PLKS przegrywa sparing z Gliwicami2008-08-26, 11:24

PLKS przegrywa sparing z Gliwicami

PLKS Pszczyna uległ z Politechniką Gliwice 1:3 (25:21, 16:25, 17:25, 22:25). Był to pierwszy sparing rozegrany w hali POSiR przed sezonem 2008/09.

Podopieczne trenera Jarosława Bodysa tylko w pierwszym secie zaprezentowały się przyzwoicie. Inauguracyjną partie pszczynianki wygrały do 21. W drugiej odsłonie było już zdecydowanie gorzej. Pszczynianki od początku dały sobie narzucić styl gry gliwiczanek, które wygrały te partię do 16. W dwóch kolejnych setach gospodynie punktowały już nieco lepiej, ale i tak przegrały dwie części gry i całe spotkanie 1:3.
Warto dodać, że w barwach Politechniki Gliwice zagrały byłe siatkarki PLKS: Aleksandra Drwięga i Daria Pala.
PLKS zagrał w składzie: Izabela Placek, Karolina Szlęzak, Agnieszka Mitręga, Joanna Markiel, Anna Gwiżdż, Agnieszka Buzała, Maria Haratyk, Dorota Waluszczyk, Magdalena Łebkowska oraz Angelika Mojżyszek (libero), Magdalena Kosiarska (libero).
Kolejne mecze sparingowe odbęda się w hali POSiRu 3 września. Pszczynianki zagrają dwumecz z czeskim pierwszoligowcem TJ Sokol Frydek Mistek. Pierwszy pojedynek rozpocznie się o godzinie 11.00, drugi o 16.00.