Pszczyńskie siatkarki wicemistrzyniami ligi śląskiej!2018-05-24, 20:03

UKS Centrum finał II ligi 2018

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zakończyły zmagania w rozgrywkach II ligi śląskiej.

Siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zakończyły zmagania w rozgrywkach II ligi śląskiej. Pszczynianki sezon zakończyły zwycięstwem w Jastrzębiu i tytułem wicemistrzowskim!

Po pokonaniu w meczach półfinałowych LKPS Borowno (3:0 u siebie i 3:1 na wyjeździe), UKS Centrum przy POSiR Pszczyna mierzył się w finale ligi z JKS SMS Jastrzębie-Zdrój II. Podobnie jak na etapie półfinałów, tak i w decydującej rozgrywce oba zespoły czekały dwa mecze.

Najpierw grano w hali POSiR w Pszczynie. Te spotkanie zakończyło się wygraną przyjezdnych 3:0 (w setach do: 11, 23, 23). Poza pierwszym setem podopieczne trenera Jarosława Płachny prezentowały dobrą grę, popartą silną wolą walki. Błędy popełnione w końcówkach setów nie pozwoliły jednak, żeby cieszyć się ze zwycięstwa.

Mimo bardzo niekorzystnego wyniku w pierwszym meczu, na rewanż do Jastrzębia zespół z Pszczyny wyruszył z bardzo ambitnym celem - doprowadzenia do "złotego seta". Do tego potrzebna była wygrana 3:0 lub 3:1. Od początku pierwszej części meczu, pszczynianki realizowały założenia i wygrały w pierwszym secie 25:19. Po zmianie stron rywalki szybko zdobyły prowadzenie, którego nie oddały do końca i wygrały 25:12. W trzecim secie ponownie górą były siatkarki z Pszczyny (25:20). Bardzo dobrą grę zespół trenera Płachny kontynuował również w czwartym secie. W pewnym momencie przegrywał jednak 17:20, ale zaraz wyszedł na prowadzenie 21:20. Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 23:23, dwa punkty za sprawą Anny Gwiżdż, znanej z gry w PLKS-ie Pszczyna, zdobył JKS i tym samym wykonał plan, dzięki któremu zapewnił sobie mistrzostwo II ligi. Na twarzach pszczynianek pojawiły się łzy, zapanował wielki smutek... a trzeba było jeszcze zagrać tie-break. Mimo to pszczynianki po raz kolejny pokazały wielki charakter i zwyciężyły w piątym secie 15:12, a w całym meczu 3:2.

Ostatecznie siatkarki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zajęły 2. miejsce i zdobyły tytuł wicemistrzyń II ligi śląskiej. Po spotkaniu odebrały puchar z rąk Witolda Grochowskiego, honorowego prezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w Katowicach oraz mnóstwo gratulacji za grę i wielkie serce włożone w finałowe potyczki. Gromkie "dziękujemy" w kierunku pszczynianek odśpiewali również kibice, którzy wspierali nasz zespół w decydującej fazie gry. Podziękowanie również dla kibiców, którzy wspaniale dopingowali UKS!

Finał II ligi śląskiej siatkówki kobiet
17 maja 2018 roku, hala POSiR w Pszczynie
UKS Centrum przy POSiR Pszczyna - JKS SMS Jastrzębie-Zdrój II 0:3 (11:25, 23:25, 23:25)

23 maja 2018 roku, ZSMS Jastrzębie
JKS SMS Jastrzębie-Zdrój II - UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 2:3 (19:25, 25:12, 20:25, 25:23, 12:15)

W finale II ligi śląskiej UKS Centrum przy POSiR Pszczyna zagrał w składzie: Anna Folek (kapitan), Dorota Chowaniec, Judyta Chowaniec, Natalia Chowaniec, Karolina Pustelnik, Karolina Szyszka, Wiktoria Puchałka (libero), Zuzanna Jacek (libero), Agnieszka Kędzior, Magdalena Mieszczak, Martyna Otręba, Agata Świerkot, Natalia Żołneczko. Trener: Jarosław Płachno.