Weekend z siatkówką plażową2018-06-04, 21:19

Dwa turnieje siatkówki plażowej zostały rozegrane w pierwszy weekend czerwca na boiskach piaskowych Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Oba rangi Mistrzostw Śląska.

Najpierw do boju stanęły kadetki (rocznik 2001 i młodsze), które rozgrywały Półfinał Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej. O awans rywalizowało 11 par z pięciu klubów: MUKS Michałkowice, UKS Olimpia Katowice, MUKS Sari Żory, MTS As Myszków oraz gospodynie, UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Klub z Pszczyny reprezentowały dwa składy: Agata Świerkot/Karolina Czembor oraz Zuzanna Jacek/Karolina Szyszka. Pierwszy z wymienionych składów zajął 4. miejsce, zaś druga para została sklasyfikowana na 5. miejscu. Turniej wygrała para reprezentująca MTS As Myszków, a na podium uplasowały się również zawodniczki Olimpii Katowice oraz druga ekipa z Myszkowa. Finał Mistrzostw Śląska odbędzie się 16 i 17 czerwca na boiskach piaskowych POSiR w Pszczynie.

Dzień po rozgrywkach dziewcząt, rozegrany został turniej męski w ramach III Otwartych Mistrzostw Śląska w Siatkówce Plażowej. Pogoda w niedzielny poranek była ekstremalna. Ulewny deszcz nie napawał optymizmem przed rozgrywkami na piasku. Mimo to do Pszczyny zjechało aż 22 pary, którym ani przez myśl nie przeszło, żeby dać za wygraną pogodzie. Jak się okazało decyzja o rozegraniu zwodów była słuszna, bo tuż po rozpoczęciu zmagań deszcz zaczął ustępować, a po paru godzinach gry wyszło nawet słońce i towarzyszyło siatkarzom już do końca zawodów!

Turniej wygrała para Mateusz Szewczyk/Michał Bernyś, a na kolejnych dwóch miejscach uplasowali się: Jakub Madej/Mateusz Pazgan i Mateusz Łabuz/Tomasz Dudek. Bardzo dobrze zaprezentowała się pszczyńska para Mateusz Janus/Jakub Białas, która ostatecznie zajęła 9. miejsce. Po dwóch porażkach udział w zmaganiach zakończyli z kolei inni pszczynianie: Szymon Pałyz/Krzysztof Kokoszka (17. miejsce).

Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, UKS Centrum przy POSiR Pszczyna oraz Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach.