Zakończenie roku pod siatką2018-01-04, 20:19

Turniejem w Pszczynie zakończył się siatkarki międzyklubowy projekt "Śląska Liga Minisiatkówki". W okresie pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Sylwestrem w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się finałowe zawody.

W projekcie uczestniczyły trzy kluby prowadzące sekcje siatkówki dziewcząt: UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, MUKS Sari Żory oraz MOSiR Polonia Łaziska Górne. Każdy z klubów ma za zadanie zorganizować turniej minisiatkówki w trzech kategoriach wiekowych: "dwójek" (2007 i młodsze), "trójek" (2006 i młodsze) oraz "czwórek" (2005 i młodsze). We wrześniu odbył się turniej w Łaziskach, w październiku w Żorach, zaś finałowy w grudniu w Pszczynie.

Jednocześnie każdy klub wystawia do turniejów swoje zawodniczki. Podczas każdego z turnieju występowało około 80 zawodniczek. Celem rozgrywek jest ogrywanie młodych siatkarek, a zdobyte doświadczenie ma zaprocentować w przyszłości. Mimo że na boisku jest duża rywalizacja, to klasyfikacje nie są w tych zawodach najważniejsze. Na zakończenie całego cyklu każda z uczestniczek otrzymała pamiątkowy medal.

Zawodniczki UKS Centrum przy POSiR Pszczyna w przerwie pomiędzy Świętami a Sylwestrem wzięły również udział w turnieju minisiatkówki "czwórek". Podopieczne trenerki Agnieszki Szczypki zaprezentowały się bardzo dobrze. W gronie dziewięciu drużyn zajęły 2. miejsce (za Setbole Oświęcim, a przed zespołami MOSM-u Tychy, Trójki Mikołów i Sprintu Katowice).


fot. POSiR Pszczyna
Copyright © 2007-2019 POSiR Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: pless-intermedia